REAL JE NA POTEZU Atletiko i Barselona zahuktali šampionsku trku!

barselona-atletiko madrid-lionel mesi
Barselona je remizirala sa Atletiko Madridom FOTO: Guliver

Jedan od dva derbija kola koja bi umnogome trebala da odluče novog prvaka Španije odigrali su Barselona i Atletiko Madrid, ali su remijem (0:0) samo dali šansu Real Madridu da zasedne na čelo tabele.

Veliki je pritisak bio na leđima fudbalera obe ekipe. Kako je utakmica odmicala to je bilo sve vidljivije i imali smo znatno skrominije drugo poluvreme u odnosu na prvo.

Zaista je bilo dosta prilika u prvih 45 minuta. Daleko više je pretio Atletiko Madrid koji je mogao da prevede preko Anhela Koree kome je jedan defanzivac Barselone izblokirao udarac.

Još bolju šansu je imao Markos Ljorente koji je slabo reagovao u situaciji jedan na jedan, odnosno Mark Andre Ter Štegen je vrhunski odbranio.

Sličnu priliku je imao i Janik Karasko, ali se ponovo nemački golman na golu Barselone istakao i demonstrirao zašto je među najboljima na svetu.

Uzvratio je u finišu prvog dela igre Lionel Mesi karakterističnim solo prodorom, no nije bio precizan. Kao što smo napomenuli drugo poluvreme je bilo znatno skromnije, a pogotovo početak.

Praktično se ništa vredno pomena nije dešavalo sve do 66. minuta i trenutka kada je Mesi fantastično šutirao iz slobodnog udarca, ali je i Jan Oblak dokazao klasu.

Barselona je danas čak stigla i do gola preko Ronalda Arauha koji je odlukom glavnog sudije – poništen. Potom su Kuman i Simeone pokušali izmenama da dobiju na svežini i tempu.

No, plan oba trenera nije delovao i utakmica se završila onako kako verovatno nijednom treneru ne odgovara – remijem. Upravo će sada Real pobedom nad Seviljom (nedelja, 21.00) tražiti pobedu kako bi na tri kola pre kraja zaseo na čelo tabele.