Fantastičan meč bez pobednika odigrali su u 33. kolu La Lige Barselona i Atletiko Madrid. Rezultat na kraju burne utakmice bio je 2:2.

Barselona je imala dominaciju i potpunu kontrolu igre, ali nije sve išlo glatko koliko su to želeli Kike Setjen i njegovi igrači.

Katalonci su stigli do prednosti u 11. minutu, kada je loše reagovao Dijego Kosta.

Nakon kornera koji je izveo Leo Mesi, lopta je iznenadila španskog napadača. Od njegove noge odbila se tako da Jan Oblak nije mogao da spreči autogol.

Barselona je imala veliku prednost, ali samo do 19. minuta.

Tada je ponovo u centru pažnje bio Kosta. Njemu je Ter Štegen odbranio penal nakon prekršaja Artura Vidala.

Ipak, nakon asistencije kolega iz VAR sobe, sudija Hernandez, ponovio je izvođenje. Nemački golman, izašao je sa gol linije pre nego što je to dozvoljeno.

Kosta je prepustio izvođenje Saulu koji je doneo izjednačenje jorgandžijama.

Samo tri minuta kasnije, Mesi, koji je bio raspoložen za igru, pogodio je stativu udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Osim toga, Dijego Simeone je manje-više uspeo da upasivi napade rivala.

Ipak, nastavak je doneo nova uzbuđenja!

Ponovo je sudija bio glavni akter na terenu. Semedo je pao u kaznenom prostoru Atletiko Madrida posle blagog kontakta sa protivničkim igračem.

Dosuđen je jedanaesterac, a Mesi je panenkom u 50. minutu doneo novu prednost svojoj ekipi.

Ipak, tu nije bio kraj penalima. I o ovome će se puno pričati. Semedo je došao u kontakt sa Karaskom koji je pao, čini se, nakon što je sam sebe sapleo.

Kriteijum je bio isti, a jorgandžije ovog puta nisu želele da rizikuju sa Kostom. Saul je odmah uzeo loptu i postavio konačnih 2:2.

Real Madrid će u četvrtak protiv Hetafea imati priliku da pobegne na četiri boda prednosti. A to bi, na pet kola do kraja, mogao biti i kraj nade za Barselonine navijače.

La Liga, 33. kolo

Utorak
Majorka – Selta 5:1 (3:0)
(Budimir 13 pen, 52, Kučo 27, Pozo 40, Sevilja 60 – Aspas 50 pen)

Leganes – Sevilja 0:3 (0:2)
(Tores 23, 35, El Hadadi 82)

Barselona – Atletiko 2:2 (1:1)
(Kosta 11 ag, Mesi 50 pen – Saul 19 pen, 62 pen)