Vaterpolisti Srbije savladali su Hrvatsku u polufinalu Evropskog prvenstva u Barseloni rezultatom 9:7 (5:3, 1:1, 1:1, 2:2) i plasirali se u četvrto uzastopno finale. Izabranici Dejana Savića su posebno bili raspucani u prvoj četvrtini, a u ostalim deonicama su odigrali prilično disciplinovano i sigurno. Srbija će se za zlato boriti sa boljim iz meča Španija-Italija. Srpski reprezentativci su se na taj način revanširali Hrvatima za prošlogodišnji poraz u polufinalu SP.

Naša reprezentacija nijednog trenutka nije prepustila vođstvo protivničkoj ekipi. Veliki posao je u prvoj četvrtini odradio Miloš Ćuk koji je postigao tri gola. Branislav Mitrović je odbranio zicer pri 1:1 koji je prilično podigao samopouzdanje „Delfinima“, koji su potom podigli pripravnost, ne dozvolivši „Barakudama“ nijednog trenutka do kraja meča da ugroze njihovu prednost.

U nastavku meča Srbija je kontrolisala rezultat, a viđeno je i nekoliko isključenja. Grubi dueli su kulminirali kada su isključeni Lovro Fatović i Miloš Ćuk. Fatović je nesportski faulirao Filipa Filipovića, za šta nije sankcionisan, da bi potom usledio okršaj sa Ćukom, koji je rezultirao obostranim isključenjem. Kasnije je zbog učestalih prigovora u svlačionicu poslat i selektor „barakuda“ Ivica Tucak.

KO OSVAJA EP U VATERPOLU ZA ŽENE? EVO ŠTA KAŽU KVOTE!

Nakon isključenja Ćuka, komandu u napadu preuzeo je Dušan Mandić, koji je sa tri pogotka dokazao da mu ne fali motiva na mečevima protiv Hrvatske. Andrija Prlainović je postigao samo jedan pogodak, ali se ispostavilo da je bio jedan od ključnih za overavanje pobede i plasmana u finale. Bivši igrač Crvene zvezde je pokazao da njegove lopte imaju oči, kojima je odlično povezivao ostatak ekipe.

U reprizi finala Olimpijskih igara 2016. najefikasniji igrači u našoj reprezentaciji bili su Ćuk i Mandić sa po tri pogotka, dok je u taboru poraženih, kapiten Andro Bušlje postigao identičan broj golova. U finalu u subotu od 22:15, Srbija će tražiti priliku da osoji četvrto uzastopno zlato, čime bi izjednačili rekord Mađarske.