Fudbaleri  Bjerna iz Minhena su na gostujućem terenu demolirali ekipu Arminije Bilefeld rezultatom 4:1, u okviru četvrtog kola Nemačke Bundeslige.

Golove za goste su postigli Tomas Miler tri i Robert Levandovski, dok je počasni gol za domaćine postigao Ritsu Doan.

Aktuelni prvak Evrope je od samog starta utakmice nametnuo svoj ritam igre.

To se isplatilo već u osmom minutu kada je Miler zakucao loptu u gol ekipe Bilefeld za 1:0.

Nastavili su Bavarci da melju protivnika i posle propuštene prilike Milera, u 26 minutu Levandovski duplira prednost nakon sjajne akcije fudbalera u sivoj opremi.

Ekipa Bajern se u nastavku nije opuštala, pa ih je takav pristup doveo do toga da u završnici prvog poluvremena Miler ponovo zatrese mrežu za sada već ubedljivu prednost od 3:0.

Nakon pauze prvi su zapretili domaći igrači preko Krstijana Gibauara koji je u situaciji jedan na jedan sa Manuelom Noerom izašao kao poraženi.

Usledila je surova kazna i Miler postiže svoj treći gol na meču. On je pratio akciju svojih saigrača i na centaršut je odreagovao fantastično smestivši loptu u desno rašlje za velikih 4:0.

I kada se činilo da su aktuelni šampioni Nemačke u potpunosti slomili otpor protivnika, Doan je u 58. minutu prošao kroz odbranu Bajerna i poentirao za 4:1.

Ipak to je bilo sve od domaćina , a gosti su rutinski priveli meč karaju i ako su u 76. minutu ostali sa igračem manje na terenu. Pocrveneo je Koron Tantolisu.

BUNDESLIGA: Lajpcig čuva vodeću poziciju, odličan derbi pripao Dortmundu

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PREDRAG MIJATOVIĆ – Priče iz kraja #08