LUČIĆ SPASIO TRINKIJERIJA: Fantastični Srbin „sipao“ trojke i održao Bajern u igri za Fajnal For!

Vladimir Lučić-evroliga-bajern minhen-olimpija milano
Lučić postigao odlučujuće poene za Bajern (FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

Srpski košarkaš, Vladimir Lučić, vodio je minhenski Bajern do prve pobede u četvrtfinalnoj seriji Evrolige i do prve pobede u plej-ofu ovog takmičenja u istoriji kluba.

Nemačka ekipa je pobedom rezultatom 85:79 na domaćem terenu smanjila prednost Olimpije iz Milana.

Sada je rezultat u seriji 2:1, a u narednom meču Bajern će imati priliku da obezbedi majstoricu.

Ključ pobede ekipe Andree Trinkijerija bila je prva četvrtina koja je završena rezultatom 23:9.

Uprkos činjenici da je Olimpija do poluvremena prihvatila priključak i smanjila na četiri poena zaostatka, domaćin je uspeo da do kraja iskontroliše situaciju i obeuzbedi trijumf.

Fantastični Lučić je predvodio ekipu sa 27 poena i sedam skokova uz četiri pogođene trojke iz pet pokušaja i 11 od 12 slobodnih bacanja.

Srbin je meč završio sa indeksom korisnosti od 35, a njegovi poeni u samoj završnici obezbedili su trijumf Bajernu.

Dobar posao za domaćina odradili su i Džonson Jahuan sa po devet poena i skokova, kao i Zan Sisko sa devet poena i osam asistencija.

U poraženom sastavu najbolji je bio Malkom Dilejni koji je postigao 18 poena i koji je fauliran čak 10 puta na meču, koliko i Lučić.

Četvrta utakmica četvrtfinalne serije na programu je u petak od 20.45 časova.

FENERBAHČE BEZ ŠANSI: CSKA je prvi učesnik Fajnal For turnira Evrolige!

Obavezno pogledajte: Košarkaški kviz | NBA EDITION #13 | Testiraj znanje! POGODI KOŠARKAŠA