Bajern sebi poklonio pobedu na rođendanu, Borusija sigurna

Bajern
Bajern nadmoćan, Dortmund siguran (FOTO: M. Donato/FC Bayern via Getty Images)

Fudbaleri Bajerna iz Minhena bili su ubedljivi u duelu 23. kola Bundeslige, i na 121. rođendanu kluba savladali Keln sa 5:1. Identičnim rezultato, Štutgart je savladao Šalke, dok je Borusija iz Dortmunda trijumfovala sa 3:0 protiv Bilefelda, a Volfsburg je protiv Herte postigao pogodak manje.

Očekivano, Bajern je ulogu favorita imao i u duelu sa Kelnom, te je tako i otvorio utakmicu. Šanse su se ređale od prvog napada, da bi Bavanci konačno do vođstva stigli u 18. minutu.  Šuto-Moting je ispratio napad svoje ekipe, te glavom poslao loptu u mrežu, 1:0. Nekoliko minuta kasnije, odličnu priliku je propustio Levandovski, da bi se ispravio u 33. minutu.

Gotecka je uputio loptu ka ivici šesnaesterca, a Levandovski je poslao u desni ugao, 2:0. Već na startu drugog dela, gosti su uspeli da smanje rezultat preko Skirija, koji je iskoristio što je Nojer bio nekoliko koraka ispred gola, 2:1.

Pokazao je Bajern veoma brzo da ih primljeni pogodak nije poljulja. Igrao se 65. minut kada je veoma precizno Miler asistirao, a Levandovski još preciznije poslao loptu u mrežu Kelna, 3:1. Akcija neverovatnog tandema ekipe iz Minhena, pravo za tv špice. Pripretio je gost u finišu, Dreklser je pogodio stativu. Nije se Keln plašio rivala, ali je Bajern već potpuno slomio rivala. Gnabri je iz prve šutirao, nakon asistencije Hernandeza, za 4:1, da bi isti igrač, samo četiri minuta kasnije i glavom savladao protivničkog golmana, za konačnih 5:1.

I Borusija iz Dortmunda je imala povlašćenu ulogu u duelu sa Bilefeldom, ali tokom prvog poluvremena samo su ređali šanse. I to sjajne, ali nedovoljno precizne. Napadali su i Rojs, Humels, Haland, ali i Belingem i Kordova, međutim, nakon 45 minuta igre na semaforu je pisalo 0:0. Ako je suditi po zicerima, mogao je Dortmund od dva gola prednosti.

Ali, sve su nadomestili u nastavku. Igrao se tek treći munut nastavka, kada je Sančo uposlio Dahuda, a ovaj sjajnim udarcem doneo prednost domaćinu, 1:0. Nekoliko minuta kasnije, Piper je skrivio penal, pa je Sančo sa bele tačke bio precizan za 2:0.

Tu nije bio kraj ofanzive Borusije, ali je odličan šut Rojsa, odbranio Ortega. Međutim, za šut Reinera nije bilo odbrane, 3:0.

Štutgart je bio siguran u duelu sa Šalkeom, te trijumfovao sa 5:1. Utakmicu je zbog povrede lista propustio Mateja Nastasić. Volfsburg je pak sa 2:0 savladao Hertu, a Nemanja Radonjić je iz igre izašao nakon 45 minuta igre.

Eibar i Ueska remizirali u derbiju začelja

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Zorana Arunović: Jedva čekam da putujem bez oružja! | MOJ UGAO #11