Rat Halanda i Levandovskog: Atomski fudbal, ali Bajern je jednostavno premoćan!

bajern-borusija-dortmund-golovi-erling-haland-robert-levandovsk-erling haland-transfer
Haland je i dalje glavna tema prelaznih rokova (FOTO: Guliver)

Bajern i Borusija Dortmund nam, po pravilu, prirede spektakl, a tako je bilo i ovog puta u 24. kolu Bundeslige.

Rezultat je nakraju glasio 4:2 u korist Bajerna, a osim sjajnog preokreta, svet ponovo priča o Erlingu Halandu i Robertu Levandovskom. Posle ovakvih partija – kako i ne bi?

Borusija je, na opšte iznenađenje, stigla do velike prednosti od 2:0 golovima Halanda i to već u 2. i 9. minutu utakmice.

Znate kako kažu, 2:0 je najopasniji rezultat, pa je slavlje pokvario Levandovski golovima u 26, 44. i 90. minutu meča, kao i Gorecka koji je bio precizan u 88. minutu.

Nisu se pošteno ni zagrejali, a Borusija je već vodila, Haland je ispratio centaršut i uputio gotovo perfektan udarac ka golu!

Još jednom je pokazao svoju klasu i podsetio svet da na njega može ozbiljno da se računa. Kao da mu je to bilo malo, samo nekoliko minuta kasnije duplirao je prednost svog tima.

Azar mu je dao loptu praktično “na tacni”, a na Halandu je bilo samo da je prosledi u prazan gol. Ipak, veče mu je pokvario Levandovski.

Štaviše, može se reći da je ovo u stvari bilo domeravanje snage njih dvojice.

Nakon promašaja Sanea, ni Levandovski se u narednom napadu nije proslavio, ali jeste u 26. minutu i to nakon sjajne timske akcije.

Levandovski je ostao sam u šesnaestercu. Sane je to video na vreme, pa je zaostatak smanjen. Još jednu priliku je propustio Levandovski, ali je to nadoknadio pogotkom sa bele tačke.

Kuman je nakon jednog duela završio na travi, a nakon konsultacije VAR tehnologije, sudija je dosudio jedanaesterac.

Ko drugi nego Levandovski? Ali, baš onda kada su svi pomislili da će se bodovi podeliti, na scenu je stupio Gorecka, koji je sjajno reagovao nakon odbijene lopte i poslao loptu glavom u donji levi ugao!

Fantastian gol, a sjajnu partiju krunisao je Levandovski golom na samom kraju. Alfonso Dejvis je dodao loptu do njega, a on stavio tačku na ovu utakmicu sjajnim pogotkom.

U narednom, 25. kolu Bundeslige, Bajern će gostovati Bremenu, dok će Borusija dočekati Hertu, a Bavarci su sada ponovo na čelu tabele.

Sautempton konačno prekinuo niz poraza!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Košarkaški kviz | NBA EDITION #08 | Testiraj znanje! POGODI KOŠARKAŠA