BAJERN MELJE REDOM: Bavarci nezaustavljivi, Augzburg iznenadio Menhengladbah!

Bajern Minhen-Keln
Bajern Minhen demolirao Bohum! (Photo by Christian Kaspar-Bartke/Getty Images)

Danas su na programu bile utakmice petog kola nemačke Bundeslige, a nakon uspešnog starta u Ligi šampiona isti ritam su igrači Bajerna preneli i na domaće prvenstvo i uništili Bohum sa 7:0!

Bavarci ove sezone jure desetu uzastopnu titulu prvaka Nemačke, a kako stvari trenutno stoje ozbiljno su se nameračili da dođu do željenog cilja.

Dočekao je Bajern na svom stadionu Bohum koji nije imao nikakve šanse protiv aktuelnog šampiona.

Prvi gol za domaću ekipu postigao je Liroj Sane nakon dobro izvedenog slobodnog udarca, a prednost je bila duplirana nakon samo deset minuta igre od strane Džošue Kimiha.

Opet je akter kod ovog pogotka bio Sane koji je asistirao za drugi gol.

Gnabri solo akcijom u 32. minutu postiže zaista lep gol i povećava prednost Bajerna na 3:0.

Nije ni sreća bila naklonjena ekipi Bohuma, pa je tako Lampropulos prilikom želje da spreči protivničkog fudbalera da dođe do lopte postigao auto gol.

U drugom poluvremenu imali smo isti scenario – potpuna dominacija Bajerna!

Naravno goleada domaćina nije mogla da prođe bez Roberta Levandovskog koji je zatresao mrežu protivnika za 5:0 na asistenciju Gnabrija.

Kimih je nakon samo nekoliko napada ponovo povećao prednost Bajerna koja je sada iznosila 6:0!

Međutim ni tu nije bilo kraja agoniji Bohuma, u 80. minutu nakon stihijskog napada Bavaraca gol je postigao Čopo Moting, koji je mrežu zatresao nakon trećeg odbitka!

Imao je Bajern šansu da dodatno uveća svoju prednost, ali je gol Tomasa Milera poništen, pa je tako ostao konačni rezultat meča 7:0.

Na preostala tri meča viđen je samo jedan gol.

Pobeda za fudbalere Augzburga protiv Borusije Menehengladbah! (PHOTO: Getty images)

Augzburg je na svom terenu pobedio Borusiju Menhengladbah minimalnim rezultatom 1:0.

Nije bilo puno dešavanja u prvom poluvremenu, pa je tako ostao rezultat sa početka susreta.

Prvu priliku u 51. minutu imali su gosti koji su preko Plee postigli gol za vođstvo, međutim pogodak je nakon VAR intervencije poništen zbog ofsajda.

U nastavku duela bolji rival je bila Borusija, ali nisu uspeli da doću do gola. Kazna je stigla samo deset minuta pre kraja meča kada je konačan rezultat postavio Niderlehner za pobedu Augzburga od 1:0!

Osećaju se posledice poraza od Bajerna u ekipi Lajpciga. Nisu uspeli da savladaju Keln!

Red Bul je remizirao sa Kelnom rezultatom 1:1!

Mogao je rezultat biti drugačiji međutim ekipi iz Lajpciga poništena su dva gola usled ofsajda.

Prvi gol na meču i prednost domaćinu donosi Modeste u 53. minutu susreta. Napadali su igrači gostujuće ekipe Keln i na kraju uspeli da izjednače nakon kornera, a strelac je bio Haidara.

Nisu uspeli da do kraja utakmice preokrenu rezultat fudbaleri Lajpciga, pa je tako rezultat ostao 1:1.