PONOVO STRELAC Kolarov u glavnoj ulozi u pobedi Rome nad Bolonjom

Kolarov je ponovo bio strelac za Romu (FOTO: Paolo Bruno/Getty Images)

Aleksandar Kolarov nastavio je da trese mreže u Seriji A. U pobedi njegove Rome nad Bolonjom (1:2), ponovo je bio strelac.

Bolonja, koju je ponovo iz bolnice vodio Siniša Mihajlović, nije izdržala pritisak “vučice” i poklekla je u trećem minutu sudijske nadoknade.

Za prvi poraz tima sa Renato Dal’Are pobrinuo se Edin Džeko.

Kapiten BiH je sjajno reagovao nakon centaršuta Lorenca Pelegrinija, i u svom stilu poslao loptu u gol za veliko slavlje gostiju.

Ovo je bio susret do sada dve neporažene ekipe u ligi.

Prvo poluvreme nije obećavalo veliki broj uzbuđenja i golova, a jedina šansa vredna pomena je upravo šut levog beka Rome sa distance.

Kapiten srpske reprezentacije je u 49. minutu doveo u prednost svoj tim. Kolarov je precizno izveo slobodan udarac sa ivice šesnaesterca za treći gol u prvenstvu.

Međutim, samo četiri minuta kasnije Bolonja je stigla do izjednačenja – Kolarov je napravio penal!

Najstrožu kaznu je mirno realizovao Sansone. U samom finišu utakmice Manćini je dobio direktan crveni karton, pa su gosti ostali sa igračem manje. Ipak, uspeli su da slave golom Džeka.

Napoli je potvrdio dobru formu na startu sezone.

Nakon pobede nad aktuelnim prvakom Evrope u Ligi šampiona 2:0, Anćelotijev tim je savladao i Leće u gostima (1:4).

I to prilično lako – kako i sam rezultat govori.

U vođstvo je tim sa juga Italije doveo Fernando Ljorente u 28. minutu. Pet minuta pred kraj prvog dela igre, Lorenco Insinje je realizovao jedanaesterac za komotnu prednost Napolitanaca.

Drugo poluvreme donelo je još golova. Već u 52. minutu bilo je 0:3, a strelac je bio Fran Ruiz.

Leće je do počasnog pogotka stigao “sa kreča” u 61. minutu, dok je Ljorente drugim golom na utakmici postavio konačan rezultat. Igrao se 82. minut.

Samprodija je stigla do prvih bodova tek u četvrtom kolu Serije A.

Ekipa Euzebija di Frančeska pobedila je Torino 1:0 na domaćem terenu.

Jedini gol postigao je Manolo Gabijadini u 56. minutu.

Ostale su još dve utakmice nedeljnog programa, koje će kompletirati ovu rundu italijanskog prvenstva.

od 18 časova Atalanta će ugostiti Fiorentinu, dok će u 20.45 Lacio igrati protiv Parme.

Leće – Napoli 1:4 (0:2)
Mankosu pen. 61 – Ljorente 28, 82, Insinje pen. 40, Ruiz 52.

Atalanta – Fiorentina 18

Lacio – Parma 20.45

OBAVEZNO POGLEDAJTE CRNO – BELI ŠOU Liga Evrope, Partizan – AZ Alkmar 2:2, magija Natha, crveni karton, izjave Meridian