Autogol i to dva puta: Četiri tima su to uradila u Ligi šampiona!

GLASGOW, SCOTLAND - OCTOBER 20: Unirea Urziceni players celebrate after a goal during the UEFA Champions League Group G match between Rangers and Unirea Urziceni at Ibrox Stadium on October 20, 2009 in Glasgow, Scotland. (Photo by Jeff J Mitchell/Getty Images)

Barselona je sinoć savladala Romu, a mrežu Rimljana su dva puta pogađali njihovi igrači. Takva situacija se do sada u Ligi šampiona desila četiri puta a mi ćemo se prisetiti kome autogol uopšte nije ostao u lepom sećanju.

Autogol je ove sezone drugi najbolji strleac za Barselonu! Deluje neverovatno ali su protivnici španskog tima čak pet puta pogađali svoju mrežu. Mesi je bio strelac šest puta a šestorica igrača su se zaustavila na samo jednom postignutom pogotku.

Da bismo videli koji su to timovi dva puta na istom meču tresli svoju mrežu, moraćemo da se vratimo u prošlost. Ne tako davno jer je prvi slučaj iz 2009. godine.

KLADI SE NA REVANŠ MEČEVE LIGE ŠAMPIONA!

Unirea iz Urzićenija je bila hit u Rumuniji ali i u Evropi. Dan Petresku, nekada veliko ime, radio je naporno i stvorio tim koji može da igra Ligu šampiona. Na stadionu Ajbroks su odmerili snage sa Rendžersom! Rezultat u Rumuniji je bio 1:1 dok su u Škotskoj slavili.

Sve je počelo dobro za Rendžers, postigli su prvi gol na meču i imali prednost. Prvi se na listu strelaca upisao Gomez Viljana, igrač rumunskog tima koji je zatresao sopstvenu mrežu. Zapravo, pokušao je da izblokira udarac i promenio putanju lopte.

POČINJE FINIŠ SEZONE I U LIGI EVROPE!

Od tada su na meču padali golovi samo u mrežu koju je branio MekGregor. Prvo je Bilasko nakon lepe akcije doneo izjednačenje već u prvom delu igre. Kajl Laferti je postigao autogol a zatim je autogol postigao i MekKaluh. Brandan je postigao četvrti gol Uniree i zapečatio njihovo treće mesto u grupnoj fazi!

Ponovo jedan tim iz Rumunije ali sada u drugoj ulozi. Kluž je igrao protiv Bajerna, na svom terenu su poraženi 4:0 a na gostovanju su pružili jači otpor. Luj van Gal je imao mnogo problema oko sastavljanja ekipe i za meč je imao samo 18 igrača.

Nije ni trebalo mnogo prostora za taktičke zamisli jer su u jesen 2010. godine, tokom meča grupne faze, igrači Kluža dva puta zatresli sopstvenu mrežu. Tri od pet golova sa tog susreta smo videli u prvom delu igre.

Kapiten rumunske ekipe Kadu je postigao gol pa autogol u roku od samo četiri minuta! Šest minuta kasnije je autogol postigao i Panin a do kraja meča su golove postizali i Mario Gomez, jedini napadač Bajerna na tom meču i Kulio, koji je u finišu msanjio na 3:2.

Jedini meč na kom ekipa koja je profitirala od autogolova a nije pobedila odigran je 2015. Na Astana areni u Kazahstanu su igrali domaćin i Galatasaraj a u meču sa četiri gola čak tri su bili autogolovi! Na kraju su bodovi podeljeni.

Galatasaraj je vodio većim delom meča ali je u poslednjih 15 minuta čak tri puta viđen autogol. Prvo je Hakan Balta izjednačio rezultat a zatim je golman Nenad Erić vratio prednost gostujućem timu. Konačan rezultat je postavio Lionel Kerol, minut pre isteka regularnog dela.

Sinoć je Barselona savladala Romu rezultatom 4:1 a prva dva pogotka na meču su postigli igra Vučice. Autogol je prvo postigao kapiten De Rosi a njegov primer je sledio Manolas. Do kraja meča su strelci bili Pike, Luis Suarez i Džeko ali su oni znali gde treba da gađaju.