Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da izbori plasman u glavni žreb Mastersa u Parizu.

Đere je u finalu kvalifikacija poražen od Amerikanca Markosa Đirona – 6:7, 6:7.

Na početku prvog seta viđen je po brejk na obe strane. Nakon toga su igrači čuvali svoj servis pa se otišlo u taj-brejk.

Odlučujući gem je bio veoma čudan. Poveo je Đere sa 3:0, ali je onda izgubio naredna četiri poena. Uspeo je srpski teniser da vrati mini brejk i izjednači za 4:4. Ali je ipak u finišu Điron imao više koncentracije i dobio taj-brejk rezultatom 7:5.

U drugom setu je Đere imao brejk prednosti. Vodio je sa 5:2, ali je u gemu kada je servirao za set, pretrpeo brejk.

I opet se otišlo u 13. gem. Điron je ponovo bio bolji u odlučujućim momentima i dobio taj deo igre – 7:3.

Srbija će tako na Mastersu u Parizu imati trojicu predstavnika, Filipa Krajinovića, Dušana Lajovića i Miomira Kecmanovića.

DIREKTOR BEČA BESAN NA ĐOKOVIĆA: To se ne priča!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: DRAGAN STOJKOVIĆ PIKSI – Priče iz kraja #09