IPAK NIJE USPEO: Kecmanović pružio otpor Amerikancu, ali…

miomir kecmanović
Kecmanović zaustavljen u prvom kolu Mastersa u Madridu (FOTO: Michael Reaves/Getty Images)

Miomir Kecmanović je eliminisan sa Mastersa u Madridu, pošto je u prvom kolu izgubio od Džona Iznera.

Meč je trajao sat i 21 minut, a 39. igrač na ATP listi slavio je rezultatom 2:0 (6:4, 7:6). Ovo je inače bio prvi međusobni duel srpskog (47. na svetskoj listi) i američkog tenisera.

U prvom setu nije bilo brejkova ni prilika za brejk, barem do desetog gema. Inače, skoro svi gemovi su bili sa manjim brojem poena. Ali u desetom je Izner posle početnih 40:0 iskoristio drugu brejk, gem i set loptu.

U nastavku meča, posebno zanimljiv je bio deveti gem kada je Izner bio na servisu. Spasio je čak četiri brejk lopte, pa se ubrzo otišlo u taj-brejk.

U toj deonici meča, slavio je Amerikanac sa 8:6, mada je Kecmanović posle zaostatka od 3:0 stigao i i do set lopte, na 6:5. Ipak, usledila je mini serija protivnika za konačnih 8:6.

U sledećem kolu (1/16 finala) Mastersa u Madridu igraće sa boljim iz okršaja Roberto Bautista Agut – Marko Čekinato. Sada je od srpskih igrača u konkurenciji ostao još samo Filip Krajinović.

Podsetimo, Novak Đoković je odustao, pa je prvi nosilac Rafael Nadal.

NEMA ŠANSE! Đoković trenirao u Beogradu i – izgubio! (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Nino Čelebić: Biće skandal ako Jokić ne uzme MVP titulu! | SPORT FOKUS