BOLAN PAD: Krajinović servirao za meč, pa izgubio od 5. na svetu!

Krajinović servirao za polufinale u Hamburgu, pa poklekao (FOTO: Martin Rose/Bongarts/Getty Images)

Filip Krajinović zaustavljen je u četvrtfinalu turnira u Hamburgu, a bolji od njega bio je domaći teniser, Aleksandar Zverev.

Peti reket sveta slavio je u tri seta i to 2:6, 7:5, 6:2,  posle dva časa i 20 minuta izuzetno zanimljive igre.

Krajinović je imao set prednosti i 5:3 u drugom setu, servirao je za meč, ali ni to nije bilo dovoljno.

MERIDIAN SELEKTOR – SKRATI SPISAK Izaberi idealnih 12 i osvoji vredne nagrade!

Prvi set rešio je s dva brejka u finišu, a taj deo igre bio je mnogo bolji rival, pa ne čudi takav ishod.

Drugi je otvorio svojim servisom, pa brejkom, koji je čuvao sve do pomenutih 5:3 i servisa za pobedu, ali…

Nemački teniser uzvratio, a potom izjednačio u gemovima.

Iskoristio je vidljiv pad Krajinovića i novim oduzetim servisom stigao na prag izjednačenja u setovima.

To se dogodilo gem nakon toga, na njegov servis.

Brejk Zvereva obeležio je uvodni gem odlučujućeg seta, da bi se Filip malo stabilizovao i vratio ga u četvrtom.

Ipak, Zverev je ponovo oduzeo servis našem teniseru, pa još jednom, te na svoj servis okončao meč i plasirao se u polufinale.

U borbi za finale, Zverev će igrati protiv Nikolosa Basilašvilija.

Utakmica Patizan – Konahs biće odigrana 1. avgusta od 21 čas, na stadionu u Humskoj.