ATP HALE Kecmanović ipak bez glavnog žreba, poraz nakon preokreta

Kecmanović o osvojenom trofeju (FOTO: YouTube printscreen)

Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović poražen je u finalu kvalifikacija za ATP turnir u Haleu, posle velike borbe u tri seta.

Od Kecmanovića bolji je bio iskusni Žoao Souza iz Portugala, po setovima 6:7 (8), 6:4, 6:1, posle nepuna dva časa igre.

Naš igrač u prethodnoj rundi kvalifikacija u Nemačkoj lako je savladao domaćeg predstavnika Luisa Veselsa.

U prvom setu, u kom je viđena velika borba, nije bilo brejkova, pa je taj-brejk odlučivao ko će do vođstva.

Treba napomenuti da je Portugalac imao jedinu brejk loptu u devetom gemu, samim tim i set loptu, ali Kecmanović se spasao.

Počelo je sa po mini brejkom na obe strane, da bi naš teniser novim poveo sa 4-2. Ipak, uzvratio je Souza.

Održavala su servis oba igrača, da bi Kecmanović poveo 9-8 i svojim početnim udarcem osvojio prvi set.

U drugom delu igre, do brejka je prvi došao iskusni 71. igrač sveta, iskoristivši treću priliku za to.

Uspeo je mirno da održi prednost i dođe do izjednačenja.

Odlučujući set u potpunosti je pripao Souzi, koji je čak triput oduzeo servis srpskom igraču, 83. na ATP listi.

Šansa za Kecmanovića da nastupi na prvom turniru na travnatoj podlozi još uvek postoji, ukoliko neko od pobednika kvalifikacija odustane.

Turnir u Haleu kategorije je 500, igra se na travi, a ukupan nagradni fond je 2,219,150 evra.

NIJE SAMO KRALJ ŠLJAKE: Rafa opet pokazao koliko poštuje Novaka!