ATP ANTALIJA: Tipsarević u dva seta poražen od Gunesvarana

Tipsarević je ATP karijeru završio maratonom (FOTO: Adam Pretty/Getty Images)

Srpski teniser Janko Tipsarević, 286. na ATP listi, izgubio je u prvom kolu ATP 250 turnira u Antaliji od Prajneša Gunesvarana iz Indije.

Meč je trajao nešto više od jednog časa, a po setovima je bilo 6:0, 7:6 (6) za dvadesetdevetogodišnjeg Indijca.

U prvom setu Gunesvaran je napravio brejk već u uvodnom gemu, Tipsarević imao priliku da uzvrati u narednom, ali nije uspeo.

Nakon toga, 94. igrač sveta još dva puta je oduzeo servis Janku i ubedljivo došao do vođstva.

Drugi set protekao je bez ijedne prilike za brejk, oba tenisera osvajala su svoje servise, pa se ušlo u taj-brejk.

Igralo se poen za poen, uz poneki mini-brejk, a Tipsarević je pri 6:5 propustio priliku za izjednačenje u setovima.

Tad je oba servisa našem teniseru oduzeo protivnik, te na svoj okončao meč i plasirao se u narednu rundu.

Protivnik u drugom kolu Antalije Gunesvaranu će biti Lorenco Sonego iz Italije.

ATP LISTA: Novak nedodirljiv na vrhu, Nadal smanjio prednost