ATLETIKO SLAVIO: Posle gola Šaponjić promašio jedanaesterac

Ivan Šaponjić je odigrao drugi meč u dresu Atletika (FOTO: Nenad Mihajlovic/Starsport)

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Gvadalaharu sa 1:0 nakon boljeg izvođenja penala. Tokom 90 minut nije bilo golova.

Ovaj meč je odigran u okviru Internacionalnog kupa šampiona u Arlingtonu, a novu šansu da zabeleži minute u dresu “jorgandžija” dobio je naš napadač Ivan Šaponjić.

U prvom meču za novi klub nekadašnji igrač Partizana je zatresao mrežu u pobedi nad Numansijom (3:0).

DEBI IZ SNOVA: Šaponjić postigao gol na prvom meču za Atletiko!

Mladi fudbaler bio je poslednji kome je trener Atletika Dijego Simeone ukazao šansu. Na teren je ušao u 70. minutu umesto Kokea.

Nije publika imala mnogo toga zanimljivog da vidi, tek nekoliko prilika za Madriđane, ali golova nije bilo.

Nakon rezultata 0:0 pristupilo se izvođenju penala kako bi bio poznat pobednik ovog susreta.

Gvadalahara je od šest penala realizovala četiri, a neprecizni su bili Beltran Kruz i Servantes. Na drugoj strani Atletiko je šutirao takođe šest puta. Jedino je promašio Šaponjić.

MERIDIAN SELEKTOR – SKRATI SPISAK Izaberi idealnih 12 i osvoji vredne nagrade

Naredni meč Atletiko igra protiv Reala i biće to idealna prilika da koplja ukrste Ivan Šaponjić i Luka Jović.