Pravi derbi! Okršaj Suareza i Benzeme u Madridu – Rekorder Reala postao i heroj u poslednjim minutima

luis suarez-atletiko-povreda
Suarez se povredio na treningu i (Foto: Guliver images)

Iako je ostalo još dosta da se igra, Atletiko Madrid je imao šansu da u velikom gradskom derbiju uradi ozbiljan posao i napravi veliki korak ka osvajanju titule i to u direktnom okršaju protiv konkurenta za trofej.

Remijem protiv Reala 1:1 na stadionu “Vanda Metropolitano” u Madridu, u okviru 26. kola La Lige, razlika na vrhu tabele ostala je nepromenjena i iznosi pet bodova.

Suarez je pokazao da je igrač prve klase i da je Barselona pogrešila kada ga je pustila za samo 6.000.000 evra u Atletiko.

Urugvajac je u svom stilu doneo prednost ekipi Dijega Simeonea, nakon čega je  Real Madridu bilo teško da se oporavi.

Suarez je u 15. minutu utakmice iskoristio dodavanja Markosa Ljorentea, ušao u šesnaesterac rivala i udarcem spoljnim delom stopala savladao je Kurtou.

To je bio 17. gol Urugvajca u sezoni, dva više ima Lionel Mesi koji je najbolji strelac lige.

Real je u finišu prvog dela mogao da dobije jedanaesterac, ali je sudija Alehandro Martinez, nakon intervencije VAR tehnologije odlučio da ne pokaže na belu tačku.

A, najbolji strelac Reala, Karim Benzema, ušao je u istoriju kluba na ovoj utakmici, pošto je odigrao 371. meč. Francuz je oborio rekord Roberta Karlosa i sada je stranac sa najviše nastupa za “kraljevski klub”.

Na svom rekordnom uspeo je i da u velikoj meri pomogne ekipi… On je u samoj završnici utakmice, u 88. minutu, nakon akcije koju je odigrao sa Kazemirom postavio konačan rezultat.

Atletiko posle 25 utakmica ima 59 bod, Real 54, a između dve ekipe iz prestonice je Barselona sa 56 bodova.

Zna da se provede: Ibrahimović ne prestaje da sluša “Jutro je”!

Obavezno pogledajte: JEL TE BOLELO CEPIVO? | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #45