Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su na svom terenu ekipu Betisa – 2:0 (0:0), u utakmici sedmog kola španske Primere.

“Jorgandžijama” je ovo bila treća pobeda u prvenstvu i sada su drugi na tabeli sa 11 bodova, ali i utakmicom manje od prvoplasiranog Reala koji ima 13.

Betis je doživeo i četvrti poraz u sezoni i trenutno zauzimaju desetu poziciju.

Bila je ovo tipična utakmica ekipe Dijega Simeonea.

Zatvorili su prilaze svom golu, iskoristili šanse koje su im se ukazale i došli do pobede.

Prvih 45 minuta nije donelo previše uzbuđenja, pa se tako na odmor otišlo sa najnepopularnijim fudbalskim rezultatom.

U nastavku je domaćin uspeo da slomi otpor gostiju i zasluženo dođe do nova tri boda.

Fudbaleri samo što su izašli na teren u drugom poluvremenu, a već je na semaforu pisalo 1:0. Strelac je bio Markos Ljorente.

Konačan rezultat postavio je Luis Suarez u prvom minutu sudijske nadoknade. Bio je to njegov četvrti gol u Primeri ove sezone, čime se izjednačio sa Pakom Alkaserom i Ansuom Fatijem na prvom mestu liste strelaca.

Atletiko Madrid u narednom kolu gostuje Osasuni, dok Betis dočekuje Elče.