POTPUNO LUDILO: Bogdanović i Atlanta režirali jedan od najvećih preokreta u istoriji NBA lige!

atlanta-boganović-filadelfija-nba-rezultat
Atlanta dobila neverovatan meć (FOTO: Guliver)

Bogdan Bogdanović i Atlanta Hoksi napravili su jedan od najluđih preokreta u istoriji najjače košarkaške lige na svetu!

Filadelfija Seventisiksersi su imali sve u svojim rukama u utakmici broj pet polufinala Istočne konferencije NBA lige, a onda se dogodilo pravo malo čudo.

Atlanta Hoksi su nakon velikog preokreta pobedili Filadelfija Seventisikserse rezultatom 109:106 (24:38, 16:24, 29:25, 40:19).

Fila je demolirala Atlanta Hokse u prvom poluvremenu, vodio je domaći sastav i sa 26 poena prednosti. Na poluvremenu je bilo 62:40, ali to nije bilo dovoljno da se večeras pobedi fenomenalna ekipa za koju nastupa srpski as Bogdan Bogdanović.

Iskusni Lu Vilijams je probudio svoje saigrače kada je bilo najpotrebnije. Gosti su dobili poslednju deonicu rezultatom 40:19, ali su imali veliku pomoć Seventisiksersa koji nisu ličili na sebe u drugom poluvremenu.

Kod Filadelfije samo su Džoel Embid i Set Kari u druge dve deonice uspevali da pogode šuteve iz igre, što je automatski značilo da će utakmica ući u neizvesnu završnicu.

Bez obzira na totalno rasulo ekipa Doka Riversa je imala sve u svojim rukama na tri minuta do kraja meča. Vodila je Fila rezultatom 104:98, a onda je na scenu stupio sjajan dvojac Kapela – Jang.

Sjajni centar Atlante je nastavio da teroriše Embida u poslednjem kvartalu, dok je najbolji igrač Hoksa režirao neizvesnost nakon samo nekoliko minuta igre u završnici.

Gosti su ušli sa prednosti od pola koša u poslednji minut meča, Danilo Galinari je dobio loptu na niskom postu i fenomenalno pogodio iz ne baš tako lagane pozicije na 52 sekunde do kraja.

Na drugoj strani Džoel Embid je promašio oba slobodna bacanja i slavlje Atlanta Hoksa je moglo da počne.

Najbolji u pobedničkom sastavu bio je neverovatni Trej Jang sa 39 poena i sedam asistencija. Kolins je dodao 19 uz 11 skokova.

Kod File bolji od ostalih je bio Džoel Embid sa 37 poena i 13 skokova, dok je Set Kari „spakovao“ Hoksima poen manje.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović nije imao svoje veče, sjajni šuter je postigao samo šest poena, ali je najvažnije da je njegov tim ostvario zlata vredan trijumf.

Atlanta Hoksi vode sa 3:2 u seriji, a prvu priliku da se plasiraju u finale Istoka imaće već za dva dana.

SJAJAN INTERVJU BOGDANOVIĆA: O “tamo nekom momku” Brajantu, Jokiću, Sakramentu…

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Lazar Tufegdžić: Nadam se da cu od ovog leta igrati za Galatasaraj! | Sport Fokus EP07