Fudbaleri Arsenala su na svom stadionu deklasirani od ekipe Aston Vile rezultatom 3:0, u okviru osmog kola Premijer lige.

Golove na ovom meču postigli su Bukajo Saka, autogol, Oli Vokens i Džek Griliš.

Samo što je utakmica krenula, tačnije u prvom minutu, a na semaforu je pisalo 1:0 za goste.

Međutim, posle konsultacija sa VAR-om sudija je ipak poništio gol zbog ofsajda.

Nastavak donosi nešto mirniji tempo uz borbu na sredini terena. Tako je bilo sve do 25. minuta kada Aston Vila sada zaista dolazi do prednosti od 1:0.

Autogol je postigao Saka koji je nespretno pokušao da interveniše u svom kaznenom prostoru.

Od tog trenutka usledila je potpuna opsada gola Aston Vile od strane igrača Arsenala koji su stvarali prilike ali i mašili.

Redom su pokušavali Hektor Belerin, Tomas i Aleksander Lakazet.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 1:0 za goste.

Na početku drugog dela igre fudbaleri Arsenala su nastavili tamo gde su stali na kraju prvog poluvremena. Oni su stvarali prilike i mašili. Ovoga puta nedostatak koncentracije u završnici nisu imali Vilian, Daniel Kebalos i Rob Holding.

Usledila je surova kazna igrača Aston Vile koji su u tri minuta rešili pitanje pobednika.

Najpre je u 72. minutu Vokens ispratio akciju svojih saigrača i glavom zatresao mrežu, a onda je u 75. minutu konačnih 3:0 postavio Griliš.

Remi Sitija i Liverpula, dva penala, povreda Trenta i bruka De Brujnea!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: SAVO MILOŠEVIĆ | Priče iz kraja #10 | Meridian Sport TV