Jedan od neizvesnijih duela 22. kola Evrolige odigran je u Milanu, a domaći Armani je savladao Olimpijakos sa 90:79. Barselona je pak na svom terenu bila bolja od Zenita, koji je u finišu ublažio poraz, 85:81.

OD uvodnih sekundi na snazi je bio egal. Datome i Dilejni sa jedne i Slukas sa druge strane bili su odgovorni za takav rezultat, a onda je ekipa iz Pireja propustila jedan napad, a Tarčevski pogodio za +4.

Brzo je uzvratio Printezis, pa su ponovo igrali koš za košem. Čvrste odbrane oba tima obećale su neizevstan nastavak, ali je Rodrigez iskoristio propust Olimpijakosa i vratio +4.  Datome je postavio 24:19, nakon deset minuta igre.

Isti igrač bio je najprecizniji i u nastavku, pa je Armani uvećao prednost, a košem Micova i otišao na 29:21.  Prvo dvocifreno vođstvo imali su domaćini, a zatim i do kraja poluvremena potpuno nadigrali Olimpijakos, te vodili sa 44:26. U finišu, gosti iz Pireja su prekinuli seriju, te smanjili na -10.

Nakon pauze, Olimpijakos je lagano „topio“  zaostatak. Tri vezane trojke, pogađali su redom Vazenkov, Slukas i Dženkins, pa su crveno-beli ponovo bili u igri. Za gostujući nalet, Armani nije imao rešenje, te je na semaforu pisalo, nakon pogotka Martina, 60:59. Zahvaljujući Rodrigezu, Armani je imao prednost na početku odlučujuće deonice.

Poslednji kvartal otovrili su Tarčevski, odnosno Vazenkov, pa je bilo jasno da će se pitanje pobednika rešaati u finišu. Tako je i bilo. Na svaki pokušaj Olimpijakosa, Armani je imao spremnu odbranu, dok je pak Italijanima falio još jedan raspoloženi igrač u napadu.

Sredinom deonice, Ledaj se probudio, te su domaćini poveli sa 74:67. Prerano slavlje je odložio Slukas pogotkom van linije 6.75, a Vazenkov je na dva minuta do kraja pogodio za -2. Usledili su promašaji Olimpijakosa u ključnim trenucima, dok je Armani Preko Dilejnija i Pantera potvrdio pobedu rezultatom 90:79.

Duel u Barseloni, bio je poput prethodnog izjednačen. Čvrsta ruska ekipa, Zenit, nije se povukla pred iskusnijim protivnikom, te su prva pet minuta protekla u egalu. Vezali su Katalonci dva odlična napada i pogotke Mirotića i Higinsa, te je ubrzo njihova prednost iznosila šest poena. Beron i Ponitka su anulirali zaostatak, a čan i nakon tajm-auta, Barselona nije zaustavila seriju Zenita. U finišu pak, Higins i Smits su Špancima vratili vođstvo, 16:14.

I druga deonica bila je gotovo identična. Igrali su koš za košem, a odbrane i nisu imale bitnu ulogu u ovom meču. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, a Barselona je za razliku od rivala imala više od ejdnog peona prednosti. Sredinom kvartala, trojkom Dejvisa i mini serijom Kjurika, Španci su došli do prve opipljivije prednosti, 29:22, a do pauze, ta razlika iznosila je i 13 poena.

Odličnim otvaranjem treće četvrtine, Barselona je najavila laku i ubedljivu pobedu. Razigrao se Mirotić, pogađao je i Kalates, pa je Barselona stigla i do 17 poena prednosti. Strpljivo je igrao Zenit i čekao svoju priliku, ali Barselona je do kraja kvartala samo povećala prednost i trojkom Vestermana otišla na najvećih +19.

A onda je u odlučujućih deset minuta, Zenit igrao na sve ili ništa. Fridzon i Beron su zastavili Katalonce, da bi pogotkom Zubkova prišli na -8, na tri minuta do kraja. Iskusan sastav kakav ima Barselona, ipak je lagano odbio nalet Rusa i koševima Dejvisa potvrdio pobedu. Zubkov i Gudaitis su završnicu učinili zanimljivijom, ali je Mirotić bio precizan za konačnih 85:81.

Zvezda izbegla debakl u Istanbulu, povređeni Lojd hramljući napustio teren!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Bogdan Obradović: Novak je najbolji zato što se brzo adaptira | MOJ UGAO #09