Gonzalo Koronel je argentinski fudbaler čije vam ime, sasvim sigurno, nije poznato. Ali, sada ćete ga zapamtiti.

I ne, nije dao spektakularan gol. I ne, nema dirljivu životnu priču.

Koronel je “samo” izveo jedan poprilično bizaran penal Dovoljno da ga zapamte u domovini, ali i širom sveta, pošto je snimak tog penala vrlo brzo postao viralan.

A, kako i ne bi? Fudbaler tamošnjeg drugoligaša Atletiko Atlante izveo je jedan od najgorih penala ikada.

Argentinski kup doneo nam je duel Atletika i Vilje San Karlos, a golova nije bilo tokom regularnih 90 minuta.

Pristupilo se penalima, a u momentu kada je bilo 3:3, loptu je uzeo Koronel i propisno se obrukao i dobio pet minuta “slave”.

Uzeo je zalet od preko 20 metara, zastao je pred loptom, poskočio i šutnuo baš loše. Lopta je išla po sredini gola, pa je to bio jako lak zadatak za golmana.