Aleksandar Zverev ostvario je plasman u finale turnira uParizu, pošto je u polufinalu pobedio španskog tenisera Rafaela Nadala sa 2:0 (6:4, 7:5).

Na prvi pogled iznenađenje, ali da li je zapravo? Meč je trajao sat vremena i 40 minuta. Zverev je prikazao sjajan tenis, za razliku od Nadala, koji jeste popravio igru u drugom setu, ali to na kraju nije bilo dovoljno.

Već u trećem gemu prvog seta Zverev je došao do brejka i najavio da ćemo gledati veliku borbu. Nije Zverev došao da se preda protiv favorizovanog Nadala, to je bilo jasno na samom startu.

Sigurnom igrom na svoj servis došao je u situaciju da servira za vođstvo u ovom meču i posle tri set lopte, Zverev je i poveo.

Na početku drugog seta gledali smo gotovo identičan razvoj situacije. Treći gem doneo je brejk za Zvereva, a jedan od ključnih momenata desio se pri rezultatu 3:2 za Zvereva.

Na njegov servis poveo je Nadal sa 15:0, ali je Zverev uzvratio sjajnim servisima i poveo sa 4:2. Veliku borbu videli smo i u sedmom gemu ovog seta, imao je Zverev četiri brejk lopte, ali je Nadal pogađao kada je bilo najpotrebnije.

Na kraju je Nadal uspeo da osvoji gem na svoj servis i smanji na 3:4. I u narednom gemu Zverev je imao problema, a nakon nove greške Nadal je uspeo da ga „slomi“ i dođe do izjednačenja 4:4.

Činilo se da Zverev polako posustaje, a Nadal je, kako samo on ume, to i kaznio i sa nulom dobio naredni gem, te poveo sa 5:4. Ipak, uspeo je Zverev u narednom da dođe do 5:5, a potom je i servirao za pobedu.

Tri meč lopte imao je na svoj servis, prvu nije iskoristio, ali je prilikom druge Nadal poslao lopticu u aut, što je ujedno značilo i pobedu Zvereva.

U finalu mastersa u Parizu, Zverev će igrati protiv Danila Medvedeva, koji je eliminisao Miloša Raonića, a taj meč na programu je već u nedelju.

Novakovi urlici kojima slama protivnike i posle kojih njegovi navijači nemaju razloga za brigu (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: STEFAN NEGUCIĆ posle 2 godine pauze JEDVA ČEKAM MEČ NA SBC! Voleo bih u UFC!