AJAKS NE STAJE: Minimalac Tadića i ekipe, finale LŠ je na korak!

Photo by Laurence Griffiths/Getty Images

U prvoj utakmici polufinala Lige šampiona Ajaks je u Londonu pobedio Totenhem sa 1:0 i napravio sjajan rezultat pred revanš na svom stadionu.

Strelac gola odluke, priznatog nakon konsultacije s VAR tehnologijom, bio je Doni van de Bik u 15. minutu, na asistenciju Hakima Zijeha.

Mogao je isti igrač da poveća vođstvo ubrzo nakon prvog gola, ali je Ugo Ljoris zaustavio njegov šut.

Fernando Ljorente zapretio je na isteku pola časa igre, a Tobi Aldervajld imao je solidnu priliku u nadoknadi.

Ipak, njegov šut glavom završio je preko gola.

„ZAGREVANJE“: Klop prozvao Barselonu, dobio brz odgovor Španaca!

U nastavku prvi su zapretili gosti preko Nikolasa Taljifika, čiji snažan udarac je prohujao pored desne stative.

Do 78. minuta nije bilo uzbuđenja, a tad je Dušan Tadić proigrao Davida Neresa koji je iskosa s leve strane pogodio suprotnu stativu.

Tadić je odigrao je svih 90 minuta za klub iz Amsterdama i pružio dobru partiju

Totenhem je bezuspešno napadao, Ajaks se koncentrisano branio i zasluženo otišao kući s prednošću.

Revanš utakmica biće odigrana 8. maja na “Johan Krojf areni” u Amsterdamu.