Srpski fudbaler Dušan Tadić nastavio je da trese mreže.

Njegov Ajaks je ostvario još jednu ubedljivu pobedu u prvenstvu Holandije. Ovoga puta bili su bolji od Fortune iz Sitarda rezultatom 5:2 (2:1).

Tadić je u igru ušao tek u 66. minutu, ali i to mu je bilo dovoljno da se upiše u strelce. On je bio precizan sa bele tačke u 86. minutu utakmice.

Bio je to Tadićev jubilarni 60. gol u dresu “Kopljanika”.

Ali, početak meča pripao je gostima.

Fortuna je povela u sedmom minutu golom Koksa.

Ipak, već do poluvremena Ajaks je uspeo da preokrene rezultat i to zahvaljujući Dejviju Klasenu. On je izjednačio u 32. minutu, nakon odbitka posle promašenog penala, a zatim je drugi gol postigao u samom finišu prvog dela.

U nastavku je Ajaks zaigrao još bolje i stigao do ubedljive pobede.

Pored Tadića, golove su postigli još i Brajan Brobi u 74. minutu, kao i Kvinsi Promes u petom minutu sudijske nadoknade.

A onda je u poslednjim minutima susreta Koks svojim drugim golom na meču ublažio poraz.