Aguero het-trikom „iz peterca“ srušio Arsenal na Etihadu

Sterling o nastavku sezone (FOTO: Stu Forster/Getty Images)

Fudbaleri Mančester sitija ostvarili su rutinsku pobedu nad Arsenalom (3:1) u derbiju 25. kola Premijer lige na Etihadu, a meč je obeležio trostruki strelac Serhio Aguero, kao i očajno drugo poluvreme gostiju koji u poslednjih 45 minuta nisu zabeležili šut ka golu domaćina.

Iako je epilog duela sa Tobdžijama bio drugačiji u odnosu na onaj iz prethodnog kola protiv Njukasla na Sent Džejms Parku, uvod je bio identičan pošto je Aguero već u prvom minutu doveo Siti u vođstvo posle bespotrebnog driblinga Aleksa Ivobija na okviru šesnaesterca i odlične asistencije Ajmerika Laportea.

Aguero se našao na pravom mestu, izbegao ofsajd i glavom zakucao loptu u mrežu gostiju posle samo 46 sekundi igre, što je drugi najbrži pogodak u ovoj sezoni Premijer lige, odmah posle onog koji je 30-godišnji Argentinac upisao protiv Svraka, u 26. sekundi.

Junajted gostuje na Kotidžu: Može li Fulam do iznenađenja?

Međutim, na izjednačenje se čekalo samo devet minuta. Lukas Toreira je uputio precizan centaršut iz kornera, Naćo Monreal je glavom preusmerio loptu, dovoljno da bi je na metar od gola dočekao Loran Košelni koji na isti način ruši Edersona i beleži svoj drugi gol u šampionatu.

Arsenal je od tog trenutka postao mnogo opasniji i ujedno propustio nekoliko prilika za preokret, ali Ederson je bio na visini zadatka, skoro uvek na vreme intervenisao, samo da bi Siti posle savršene akcije krajem prvog poluvremena stigao do novog vođstva.

(Photo by Clive Mason/Getty Images)

Sterling je dobio loptu na levoj strani šesnaesterca, poslao je do Gindoana koji mu vraća lob pasom preko cele odbrane Arsenala, dok ovaj iz prve pronalazi Aguera u petercu. Najboljem strelcu Sitija nije bilo teško da izbegne ofsajd i samo „dočeka“ loptu na desnu nogu za 2:1.

Sastav Unaija Emerija kao da je „nestao“ sa terena u drugom poluvremenu u kojem je glavnu reč vodio aktuelni engleski šampion. Trijumf Sitija je postao neupitan kada je Sterling probio po levoj strani i ponovo „našao“ Aguera koji upisuje 10. het-trik u Premijer ligi, pa mu sada nedostaje samo još jedan kako bi se izjednačio sa Alanom Širerom na vrhu liste (11).

Vest Hem dočekuje Liverpul: Ko će slaviti u Londonu?

Da je Siti ponovo bio na svom prepoznatljivom nivou pokazuje i to što je Aguero sva tri gola postigao iz peterca. Ipak, činjenica je da Arsenal nije uputio nijedan udarac ka golu Edersona u drugom poluvremenu, naspram 13 koliko je imao domaćin.

Posle ovog trijumfa, klub sa Etihada će bar prenoćiti na „minus 2“ u odnosu na prvoplasirani Liveprul koji u ponedeljak gostuje Vest Hemu, dok Arsenal ostaje izvan „evropske zone“ pošto je Mančester junajted nešto ranije savladao Lester (0:1) na King Paueru.