Košarkaši Partizana savladali su na svom terenu ekipu Cedevita Olimpije rezultatom 86:77, u derbiju četvrtog kola ABA lige.

Partizan sada ima polovičan učinak, dve pobede i isto toliko poraza, dok je ovo Cedeviti bio prvi poraz.

U prvoj četvrtini ekipe su se uglavnom smenjivale u vođstvu, ali je ta deonica ipak pripala gostima – 19:16. Taj deo igre je obeležio veliki broj izgubljenih lopti na obe strane.

Druga deonica je počela trojkom Novice Veličkovića koji je u svom stilu razdrmao ekipu.

Ali na drugoj strani odličan je bio Jaka Blažič, pa se na odmor otišlo sa vođstvom Cedevita Olimpije – 40:38.

U drugom poluvremenu, Partizan je nosio Kodi Miler-Mekintajer.

I u trećem kvartalu viđena je rezultatska klackalica. Izabranici Vlade Šćepanovića dobili su je 26:24, pa se tako sa nerešenim rezultatom ušlo u odlučujućih deset minuta.

Poveo je Partizan 68:64, ali je onda usledila serija Ljubljančana 8:0.

Zatim Cedevita punih pet minuta ne uspeva da postigne koš, a crno-beli prave seriju 16:0 za 82:74 i na taj način uspevaju da prelome utakmicu.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Kodi Miler-Mekintajer sa 17 poena, 13 je ubacio Tomas, 11 Nemanja Gordić, a dvocifren je bio i Nemanja Dangubić sa 10.

Cedevitu je predvodio Jaka Blažič sa 24 poena, dok je nekadašnji košarkaš Partizana Edo Murić postigao 13.

Partizan u narednom kolu gostuje Igokei, dok Cedevita Olimpija dočekuje košarkaše Budućnosti.

BUDUĆNOST ZADRŽALA MAKSIMALAN UČINAK: FMP pao u dramatičnoj završnici

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Aleksandar JOKER Ilić: Falilo mi je 3cm za KNOCKOUT | KSW 55