Košarkaši Mornara savladali su na svom parketu ekipu Mege rezultatom – 80:73, u petom kolu ABA lige.

Bila je ovo treća pobeda ekipe iz Bara, dok je Mega zabeležila drugi uzastopni poraz.

Susret je počeo minutom ćutanja zbog smrti ekonoma Mornara, Luke Macanovića.

Mega je bolje otvorila utakmicu. U prvoj deonici su vodili sa osam razlike, međutim domaćin je već do kraja te četvrtine smanjio na -3 (25:28). Bio je to ujedno i period u koje smo videli najveći broj koševa.

U drugoj četvrtini Mornar je preokrenuo rezultat. Rešili su je u svoju korist 19:15, pa se tako sa minimalnom prednošću domaćih otišlo na odmor.

Odlučujući je bio treći kvartal u kojem je Mega postigla samo osam poena. Mornar je pred poslednju deonicu vodio sa 59:51.

U poslednjoj četvrtini su rutinski priveli meč kraju i trijumfovali – 80:73.

Megi nije pomogla ni vrhunska partija Filipa Petruševa koji je postigao 29 poena. Uz Petruševa, jedini dvocifreni košarkaš Mege bio je Marko Simonović sa 17 poena. Ostali igrači Mege su bili daleko od svog nivoa.

Sa druge strane najefikasniji u pobedničkoj ekipi io je Keni Gebrijel sa 24 poena, a pratili su ga Ajzea Vajthed sa 17 i Džejkob Pulen sa 12 poena.

Mornar u narednom kolu gostuje Krki, dok Megi predstoji susret sa Borcem u Čačku.