Košarkaši Crvene zvezde upisali su novu pobedu u ABA ligi. Na gostovanju Primorskoj slavili su sa 84:72.

Posle ovog meča, 6. kola regionalnog takmičenja Zvezda je bez poraza, a Primorska bez pobede. Samim tim, Zvezda je na vrhu tabele, a Primorska na dnu. Inače, u ovaj meč crveno-beli su ušli posle poraza od Bajerna u Evroligi, ali se mora reći da su se namučili protiv “fenjeraša”. Bilo je i više od deset razlike za Zvezdu, ali je domaćin u završnici smanjivao i na tri poena razlike.

Najefikasniji u redovima pobedničkog tima bili su Ognjen Dobrić i Tejlor Ročesti sa po 16 poena. Ročesti je za tri poena bio savršen – 4/4 za razliku od Dobrića koji je imao učinak 4/10. Kori Volden je ubacio 15, a Džoni O’Brajant 13. Niko više nije bio sa dvocifrenim učinkom, a jedini bez poena bio je Branko Lazić. Nekadašnji igrač Primorske Marko Jagodić Kuridža ubacio je samo jedan. U redovima Primorske, Jurij Macura je ubacio 17.

Crveno-beli koji su u ovaj duel ušli kao favoriti “odlepili” su se u drugoj polovini četvrtine. Na tri i po minuta do kraja bilo je 15:9, ali je na kraju bilo čak 14 poena razlike. Vodeći strelci su bili Dobrić (11 poena) i Ročesti sa osam.

Na poluvremenu je bilo 49:38, a Ročesti je udvostručio broj poena.

U završnici treće četvrtine, Primorska se približila na 57:51, ali su onda usledile trojke Dobrića i Alekse Uskokovića, za 65:52.

Zatim je domaćin, serijom 8:0 smanjio na 65:60. To je ujedno bio i rezultat kojim se ušlo u poslednjih deset minuta. Ta četvrtina počela je izgubljenom loptom, ali Zvezda ipak nije bila kažnjena, pošto je u sledećem napadu Uskoković pogodio za 67:60. Poeni Dobrića su doveli do još većeg “plusa”, ali je onda Zvezda prokockala dva napada, a Rojc i Radulović su smanjili na 69:64. Ubrzo je bilo i “samo” tri razlike, pa je Saša Obradović tražio tajm-aut, na 6:30 do kraja.

Slobodna bacanja Korija Voldena su donela 71:65, a onda je isti igrač ukrao loptu i na drugoj strani iznudio faul. Sve je to rezultiralo povećanjem razlike, na 75:66. Pri rezultatu 75:68, i Erjon Kastrati je otišao na klupu posle pete lične (pre toga Bojan Radulović), a Volden je povećao na 77:68 sa linije bacanja.

U nastavku, uspela je Zvezda da sačuva prednost, pa i da je uveća, a “tačku na i” stavio je Lengston Hol, sa dva poena i dodatnim bacanjem. Tih 84:72 bio je i konačan rezultat.

U sledećem kolu regionalne lige (15. novembar) ugostiti Split, a Primorska igrati u Baru sa Mornarom.

PRIMORSKA – CRVENA ZVEZDA 72:84 (14:28, 24:21, 22:16, 12:19)

DVORANA: “Arena Bonifika”

SUDIJE: Hadžić, Terlević, Kruljac.

PRIMORSKA: Šuster, Durnik 14, Flerin, Rojc 12, Kastrati 10, Radulović 8, Hrabar, Macura 17, Nemanič 3, Vončina 8.

CRVENA ZVEZDA: O’Brajant 13, Ročesti 16, Hol 3, Volden 15, Uskoković 5, Lazić, Rit 4, Dobrić 16, Simonović 2, Jagodić Kuridža 1, Kuzmić 3, Teri 6.