Košarkaši Crvene zvezde pobedili su ekipu Mornara u derbiju 16. kola ABA lige, rezultatom 86:78 (25:22, 15:15, 24:24, 22:17).

Crveno beli iz Beograda su sjajno šutirali za tri poena, tim Dejana Radonjića je postigao čak 17 šuteva za tri poena, što je odnelo prevagu na ovom meču.

Najefikasniji igrač na meču bio je Ognjen Dobirć sa 20 poena, najbolje ga je pratio Džordan Lojd sa 18 postignutih koševa. Kod Mornara najviše se istakao Ajzea Vajthed sa 19 poena i pet asistencija.

Košarkaši Crvene zvezde su bolje otvorili ovu utakmicu već nakon sedam minuta igre gosti iz Beograda su uspeli da stignu do dvocifrenog plusa nakon trojke Ognjena Dobrića, rezultat 18:8.

Mornar je nakon tajm auta ekspreno odgovorio sa pet poena u nizu, što je nateralo Dejana Radonjića da zatraži prvi minut odmora za svoju ekipu.

Nakon tajm auta trenera Crvene zvezde, viđeno je nekoliko dobrih potezao Ajzee Vajtheda i Džordana Lojda, pa su tako crveno beli sa prednošću rezulatom 25:23 završili prvu deonicu.

U drugoj četvrtini je viđen sličan scenario kao u prvoj deonici, crveno beli su dolazili u nekoliko navrata dolazili do 10 poena prednosti, da bi se Mornar vraćao preko Vajtheda i Smita.

Ekipe su pogađale u velikim procentima, da bi Hol lepim prodorom doneo prednost Crvenoj zvedi na poluvremenu rezultatom 40:37.

U trećoj četvrtini Crvena zvezda nikako nije uspevala da se rezultatski odvoji, crveno beli su nakon trojke Lazića stigli do prednosti od 5 poena sredinom četvrtine, ali su igrači Mornara uspevali konstantno da drže egal.

Zvezda je najviše zahvaljujući dobrom šutu za tri poena uspevala da drži rezultatski plus na svojoj strani, koji je na kraju trećeg dela igre iznosio 64:61, u korist crveno belih.

Početak poslednje deonice obeležilo je isključenje Dejana Radonjića i Đorđija Pavićevića koji su udaljeni sa terena nakon burnih protesta.

Crvena zvezda je uglavnom šutem za tri poena uspevala da odoleva napadima Mornara, što joj je na kraju donelo trijumf rezultatom 86:78, i važnu pobedu za nastavak borbe u ABA ligi.

Prva trojka Tavaresa u karijeri, za pobedu nad Andorom

Obavetno pogledajte:KAŠALJ NA NERVNOJ BAZI | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #39