Zvezda nakon Ljubljane vidi prvo mesto, Mornar odigrao ključnu ulogu!

aba-liga-zvezda-cedevita
Zvezda bolja od Cedevite (FOTO: Cedevita Olimpija)

Crvena zvezda je ubedljivom pobedom nad Cedevita Olimpijom sačuvala ozbiljne šanse da se nađe na prvom mestu ABA lige.

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cedevita Olimpiju na gostovanju u derbiju ABA lige.

Crveno beli su savladali tim iz Ljubljane rezultatom 89:72 (20:23, 24:9, 19:24, 25:16).

Na samom startu meča domaćin je kontrolisao igru, dok se Zvezda oslanjala na šut za tri poena, što je sve prouzrokovalo da Cedevita na odmor ode sa prednošću rezultatom 23:20.

Na početku drugog kvartala viđena je igra koš za koš, sve do samog kraja drugih deset minuta igre, kada je gost sjajnom serijom uspela da napravi dvocifreni plus.

Nakon trojke Ognjena Dobrića iz ćoška u zvuk sirene rezultat na poluvremenu je iznosio 44:32, u korist Crvene zvezde.

Izabranici Dejana Radonjića su mnogo bolje otvorili treću deonicu, i već nakon poena Džordana Lojda i Kendrika Perija stigli na velikih 17 poena prednosti.

Ipak Cedevita Olimpija nije ostala impresionirana, nestvarni Kendrik Peri je nastavio da igra kao u transu, pa je nakon šesti minuta igre u nastavku i nove trojke beka domaćih, rezultat bio 51:45 u korist Crvene zvezde.

Beogradski crveno beli su uspeli da održe rezultatski plus na svojoj strani, pa je tako gost pred poslednji kvartal imao prednost od sedam poena koju je stekao nakon dalekometne trojke Dobrića.

Nastavio je Zvezdin šuter sa sjajnim hitcima van linije za tri poena, pa je tako tim iz Beograda na pet i po minuta do kraja meča ponovo došao do dvocifrenog plusa rezultat 72:64.

Crveno beli su do kraja meča rutinski sačuvali prednost, što im je donelo novu pobedu i priliku da u naredna dva kola overe prvo mesto i prednost domaćeg terena pred plej of ABA lige. Zvezda mora da ostvari obe pobede, i protiv Krke i protiv Zadra.

Najbolji u pobedničkom sastavu bio je Ognjen Dobrić koji je odigrao fenomenalnu partiju postigavši 26 poena, Džordan Lojd je dodao 21.

Kod domaćina ubedljivo najbolji pojedinac bio je Kendrik Peri sa 29 poena.

Košarkaši Mornara pobedili su Budućnost na domaćem terenu rezultatom 100:92.

Barani su ovom pobedom ostali u igri za plasman u plej-of, dok su Podgoričani izgubili moć da sami odlučuju o prvom mestu, već moraju pomno da prate rezultate Crvene zvezde u preostala dva kola.

Ključan momenat na meču desio se u drugoj deonici, kada je Mornar sjajnom serijom prestigao ekipu Budućnosti. Domaći sastav je u drugoj deonici ubacio 37 poena, od toga čak 9 trojki.

Do kraja meča tim Mihaila Pavićevića je rutinski sačuvao prednost za produžetak nade da se i ove sezone nađu u doigravanju kada je u pitanju najkvalitetnije košarkaške lige na Jadranu.

Tandem Nidam-Pulen je upropastio ekipu Budućnosti, oni su kombinovano postigli 53 poena.

Kod Podgoričana bolji od ostalih bio je Džastin Kobs sa 26 poena.

ĐORĐEVIĆ BESAN: Stavljam svoje lice, ime, ličnost, ali ovako ne može!

Obavezno pogledajte:Fudbalski Kutak SPECIJAL | BLOOPERS #01