ĐURĐEVDAN ’95 – 100. DERBI: Preokret Zvezde za jubilarnu titulu!

Mitko Stojkovski postiže pobedonosni gol za Crvenu zvezdu u 100. derbiju (FOTO: YouTube printscreen)

Na današnji dan pre 24 godine odigran je nezaboravni 100. “večiti derbi”, u kom je na prepunoj “Marakani” Crvena zvezda slavila sa 2:1.

Pred 80.000 navijača, na klupsku slavu Zvezde Đurđevdan, večiti rivali pružili su navijačima baš ono što se i očekivalo.

Posle “nule” u prvom poluvremenu i nekih mirnih pola sata u nastavku, usledila je završnica za pamćenje.

Nenad Bjeković junior doveo je Partizan u vođstvo u 71. minutu, što kao da je probudilo fudbalere u crveno-belom.

Usledila je totalna ofanziva Zvezde, koja je rezultirala jedanaestercem osam minuta kasnije. Precizan je bio Darko Kovačević.

Upravo je Kovačević šutirao u 85. minutu, a njegov snažan šut golman Partizana Goran Pandurović nespretno je odbio u peterac.

Najbolje se snašao Mitko Stojkovski, koji je rutinski sproveo loptu u mrežu za preokret i slavlje domaćih pred oko 80.000 navijača.

Sa razglasa je zagrmeo “Đurđevdan”, a Zvezda je ovom pobedom obezbedila jubilarnu 20. titulu u istoriji.

Prvenstvenu trku crveno-beli završili su sa četiri boda prednosti u odnosu na večitog rivala i pet više od novosadske Vojvodine, koja je te sezone bila jesenji prvak.

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN 2:1 (0:0)

Stadion: Crvene zvezde
Gledalaca: 80.000
Sudija: Branimir Babarogić

Strelci: Kovačević u 79. minutu (penal) i Stojkovski u 85. za Zvezdu, Bjeković u 71. minutu za Partizan

CRVENA ZVEZDA: Milojević, Stefanović, Đorović, Radmanović, Stojkovski, Bajčetić, Adžić (Živković), Krupniković, Kovačević, Petković (Perović), Sakić
Trener: Ljupko Petrović

PARTIZAN: Pandurović, Mirković, Saveljić, Nađ, Bolić, Đurić, Tešović, Ćurčić (Trenevski), Bjeković, Ćirić, Milošević
Trener: Ljubiša Tumbaković

NEBO SE OTVORILO: 28 godina od nestvarne utakmice Zvezda – Bajern